Šola > Popestrimo šolo
Aktivnosti v oktobru 2018

Oktober je pri projektu Popestrimo šolo minil v duhu jesenskega ustvarjanja, dobrodelnosti, učenja, francoščine in počitnic. Za učence smo organizirali delavnico francoščine, ki sta jo izvedli dijakinji Gimnazije Ljutomer pod mentorstvom profesorice Lidije Kos. Z delavnico smo obeležili Evropski dan jezikov. Temu dnevu smo se v okviru krožka Tujejezični klub posvetili tudi s sodelovanjem v eTwinning projektu Tongue Twisters, kjer smo se poskusili v izgovorjavi lomilcev jezika v mnogih evropskih jezikih, učenci iz drugih držav pa so se trudili izgovoriti našega. Z učenkami 9. razreda in učenkami, ki sodelujejo v prostovoljstvu, smo sodelovali v akciji Rdečega križa Drobtinica. V počitnicah smo v sodelovanju s Krajinskim parkom Goričko izdelovali netopirje. Spoznali smo značilnosti te živalske vrste in se naučili še veliko zanimivega o drevesih in ostalih živalih, ki prebivajo v goričkih gozdovih.

Aktivnosti v septembru 2018

Pri projektu Popestrimo šolo smo polni energije zakorakali v novo šolsko leto. Nadaljevali bomo z vsemi aktivnostmi, ki smo jih izvajali že lani. Novost je ta, da se projekt letos izvaja tudi v obliki interesnih dejavnosti. Učenci so vključeni v naslednje krožke: pravljični, konstruktorski, ustvarjalni, eko krožek, tujejezični klub, veselo šolo, prostovoljstvo in brihtne glavce.V okviru projekta bodo imeli učenci tudi možnost učne pomoči. S projektom smo se udeležili vseslovenske čistilne akcije Očistimo Slovenijo. Sodelovali smo v projektu eTwinninga “Tongue Twisters”, s katerim smo skupaj z ostalimi evropskimi državami obeležili Evropski dan jezikov. Veliko smo ustvarjali in se pripravljali na tekmovanje iz logike. Nekaj utrinkov z naših aktivnosti si lahko ogledate v galeriji.