Šola > Popestrimo šolo
Aktivnosti marca 2019

Prvi spomladanski mesec je zaradi številnih aktivnosti minil, kot bi trenil. Marca smo veliko ustvarjali, najprej v duhu pusta, potem ob dnevu žena in materinskem dnevu in na temo pomladi. Pred dnevom žena smo za vas Grad pripravili kratki kulturni program. V okviru EKO krožka smo našo šolo predstavili na sejmu Altermed v Celju. Obiskali smo sobotne delavnice za nadarjene na OŠ Sv. Jurij. Z učenci 5. razreda smo obiskali zavod SONČEK in njegove varovance s cerebralno paralizo. Ogledali smo si tudi Pomurski muzej v Murski Soboti in izvedeli nekaj več o prazgodovini. Pri Brihtnih glavcah smo si urili možgane s šahom in mostovi. Pri konstruktorstvu smo izdelali mehansko balerino. Pri Tujejezičnem klubu sodelujemo skupaj s Kuharijo  v novem eTwinning projektu “So schmeckt Europa”.

Aktivnosti februarja 2019

V najkrajšem mesecu leta se je poleg učenja, ustvarjanja in jutranjih srečanj s knjigo pri Popestrimo šolo dogajalo še veliko drugih zanimivih reči. V začetku meseca nas je s svojim teleskopom obiskal učitelj Gregor Nemec z OŠ Puconci, s katerim smo si v večernih urah ogledali nebo in spoznali ozvezdje Orion, zvezdo Sirius, Betelgezo in še marsikaj drugega. Pri Brihtnih glavcah smo šahirali in pri konstruktorstvu testirali različna kolesa in zobnike. Pripravljali smo se tudi na tekmovanje iz Vesele šole. V času počitnic smo se dobili na LEGO WEDO delavnici, ki jo je prav tako vodil učitelj Gregor Nemec. Posodil nam je tudi vso opremo.  V Vulkaniji smo izdelali mozaik vulkana iz barvnih kamenčkov. Obiskali smo Pokrajinski muzej v Murski Soboti in spoznavali bivališča nekoč. S starejšimi učenci smo se odpravili na pustolovščino v grajske kleti, kjer nam je Kristjan Malačič s Krajinskega parka Goričko pokazal, kako prezimujejo netopirji. V zadnjih dneh smo ustvarjali v predpustnem vzdušju in končali naš izdelek za eko paket.

Aktivnosti januarja 2019

Z novim letom smo pri projektu Popestrimo šolo začeli ustvarjati za natečaja Evropa v šoli in EKO paket. Pri brihtnih glavcah smo se naučili igrati šah in pri konstruktorskem smo testirali LEGO voziček. Nadaljevali smo z reševanjem kviza Krajinskega parka Goričko, raziskovali smo pozdrave v različnih evropskih jezikih in se veliko učili ter utrjevali znanje. Vsako jutro smo se skupaj prebujali s knjigo.

Aktivnosti decembra 2018

Mesec december je pri projektu Popestrimo šolo minil v duhu priprav na praznike. Z učenci 3. razreda smo obiskali učence avstrijske osnovne šole Neuhaus, kjer so učenci skupaj izdelovali in pekli kekse. Izdelovali smo voščilnice za šolo in izdelovali praznične okraske. Voščila smo izrekli tudi v tujih jezikih, urili smo si možgane in se pripravljali na dobrodelno akcijo. Reševali smo tudi naloge za kviz Krajinskega parka Goričko.

Aktivnosti novembra 2018

Novembra smo se pri projektu Popestrimo šolo pripravljali na božični bazar. Ustvarjali smo, pakirali eko izdelke in izdelali milo. V sredo, 28. 11. 2018, so se učenke 8. razreda udeležile delavnic na Gimnaziji Ljutomer. Preizkusile so se v kemijskih poskusih, se naučile španščine, raziskovale, kako priti z igro do znanja in kaj je to sociologija. Potepali smo se tudi v Števanovcih na Madžarskem, kjer smo obiskali dvojezično osnovno šolo, in v Murskem Središću na Hrvaškem, kjer smo se udeležili festivala Naš mali Kaj. Veliko smo se učili, brali, gradili in se ob tem zabavali.

Aktivnosti oktobra 2018

Oktober je pri projektu Popestrimo šolo minil v duhu jesenskega ustvarjanja, dobrodelnosti, učenja, francoščine in počitnic. Za učence smo organizirali delavnico francoščine, ki sta jo izvedli dijakinji Gimnazije Ljutomer pod mentorstvom profesorice Lidije Kos. Z delavnico smo obeležili Evropski dan jezikov. Temu dnevu smo se v okviru krožka Tujejezični klub posvetili tudi s sodelovanjem v eTwinning projektu Tongue Twisters, kjer smo se poskusili v izgovorjavi lomilcev jezika v mnogih evropskih jezikih, učenci iz drugih držav pa so se trudili izgovoriti našega. Z učenkami 9. razreda in učenkami, ki sodelujejo v prostovoljstvu, smo sodelovali v akciji Rdečega križa Drobtinica. V počitnicah smo v sodelovanju s Krajinskim parkom Goričko izdelovali netopirje. Spoznali smo značilnosti te živalske vrste in se naučili še veliko zanimivega o drevesih in ostalih živalih, ki prebivajo v goričkih gozdovih.

Aktivnosti septembra 2018

Pri projektu Popestrimo šolo smo polni energije zakorakali v novo šolsko leto. Nadaljevali bomo z vsemi aktivnostmi, ki smo jih izvajali že lani. Novost je ta, da se projekt letos izvaja tudi v obliki interesnih dejavnosti. Učenci so vključeni v naslednje krožke: pravljični, konstruktorski, ustvarjalni, eko krožek, tujejezični klub, veselo šolo, prostovoljstvo in brihtne glavce.V okviru projekta bodo imeli učenci tudi možnost učne pomoči. S projektom smo se udeležili vseslovenske čistilne akcije Očistimo Slovenijo. Sodelovali smo v projektu eTwinninga “Tongue Twisters”, s katerim smo skupaj z ostalimi evropskimi državami obeležili Evropski dan jezikov. Veliko smo ustvarjali in se pripravljali na tekmovanje iz logike. Nekaj utrinkov z naših aktivnosti si lahko ogledate v galeriji.