Šola > Popestrimo šolo
Aktivnosti novembra 2019

Turobni november smo se pri Popestrimo šolo trudili popestriti z raznoraznimi aktivnostmi. Igrali smo šah, pripravljali smo se na Veselo šolo in raziskali jesen v tujih jezikih. Pri ustvarjalnih krožkih smo se s polno paro pripravljali na šolski bazar. Izdelovali smo vaze, snežake in božičke za na jelko. Odpravili smo se tudi na delavnice izven naše šole. Najprej smo obiskali avstrijsko srednjo šolo i:HTL Bad Radkersburg. Tam so učenci oblikovali kovino in spajkali. Nato smo obiskali še delavnice na Gimnaziji Franca Miklošiča Ljutomer. Učenci so sodelovali na računalniški, matematični, gledališki, biološki in angleški delavnici.

Aktivnosti oktobra 2019

V mesecu oktobru smo se pri jutranjem branju zabavali ob knjigi Brezupno obupni otroci. Možgane smo si urili s šahom in Veselo šolo. Skupaj smo utrjevali snov in se pripravljali na ocenjevanja. Z ustvarjanjem smo si razgibavali prste. Spoznavali smo jesen v tujih jezikih. Ob tednu otroka smo pripravili Kostanjev piknik. V okviru prostovoljnih aktivnosti smo z 9. razredom sodelovali v akciji Rdečega križa Drobtinica in za socialno ogrožene otroke zbrali 486,43 evrov. Za ta namen smo spekli tudi kekse.

Aktivnosti septembra 2019

Mesec september je minil kot bi trenil. Pri Popestrimo šolo smo polni energije vstopili v novo šolsko leto. Ustvarjali smo v jesenskem vzdušju, pripravljali smo se na tekmovanje iz logike, vsako jutro pred poukom smo se kratkočasili z zabavnimi in poučnimi zgodbicami. Tudi v tem šolskem letu nadaljujemo z izvajanjem aktivnosti v obliki interesnih dejavnostih. Dobivamo se v treh skupinah ustvarjalnega krožka, dveh skupinah konstruktorskega krožka, nadaljujemo z Brihtnimi glavcami, s tujejezičnim klubom, eko krožkom in Veselo šolo.