Šola
Aktivnosti januarja 2018

Z vstopom v novo leto smo se pri projektu Popestrimo šolo intenzivno lotili izdelovanja iz tetrapakov za natečaj EKO paket. Tema natečaja je letos Gozd in življenje v gozdu.  Mlajši učenci so ustvarjali na temo Zima, s starejšimi učenci pa smo se učili in urili možgane z logičnimi nalogami. Rešili smo tudi prvi sklop vprašanj za kviz Krajinskega parka Goričko. Utrjevali smo znanje pri predmetih, ki učencem delajo težave. Pri bralnih uricah smo se družili s Čarovnico v gozdu.  Pomagali smo pri pripravah na izvedbo mednarodnega literarnega natečaja, ki sta ga organizirali naša šola in občina Grad.

Aktivnosti decembra 2017

December je minil v ustvarjalnem in prazničnem vzdušju. Z učenkami, ki so sodelovale na Mednarodnem likovnem natečaju Krajinskega parka Goričko, smo na gradu Tabor v Avstriji okrasili novoletno jelko. Izdelali smo voščilnice, pekli kekse in obdarili ostarele ter osamljene ljudi v naši občini. Dogovorili smo se za sodelovanje z osnovno šolo Neuhaus iz Avstrije. Učenci iz 2. razreda so za vrstnike iz Avstrije izdelali plakat z voščilom. Veliko učencev je v okviru projekta utrjevalo svoje znanje.

Božična dobrodelna akcija

Tudi letos smo v okviru projekta Popestrimo šolo pripravili božično dobrodelno akcijo. Prejšnji konec tedna smo začeli z obiski ostarelih in osamljenih na njihovih domovih. Obiskali in s keksi razveselili smo 28 posameznikov v vseh sedmih vaseh Občine Grad. Sodelovalo je 17 otrok.
Najlepša zahvala staršem, ki so jim dovolili sodelovati in tako omogočilli, da smo uspešno izpeljali celotno akcijo. “Bodite ponosni na svoje otroke, ker imajo veliko srce!”
Hvala tudi gospe Darinki Bauer z Rdečega križa, ki nam je pomagala pri peki keksov, in vsem učiteljem, ki ste nam pomagali pri pripravi paketov.

Renata Ropoša Januš

Aktivnosti novembra 2017

Meseca novembra smo bili pri projektu Popestrimo šolo v ustvarjalnem vzdušju. Pomagali smo pri pripravah na božični bazar in izdelovali za likovni natečaj Krajinskega parka Goričko. Z učenci 9. razreda smo se udeležili delavnic na Gimnaziji Ljutomer. Skupaj smo se učili in se pripravljali na ocenjevanja. Spoznali smo poklic frizerja, ki nam ga je predstavila Sabina Huber.

Aktivnosti oktobra 2017

Tudi v mesecu oktobru smo se pri »Popestrimo šolo« imeli lepo. Brali smo, izdelovali in se učili. Pri bralnih uricah so nas navdušile zgodbice Davida Walliamsa. Začeli smo brati tudi knjige v okviru projekta Naša mala knjižnica. Z učenci 6. razreda smo se prijavili na kviz Naravni parki Slovenije. Učenci 9. razredov so uspešno zaključili dobrodelno akcijo Drobtinica. V okviru EKO aktivnosti smo obiskali kmetijo Korenika v Šalovcih. Z mlajšimi učenci smo se udeležili Jesenskega bazarja na našem gradu. V jesenskih počitnicah smo se zbrali na astronomski delavnici, ki jo je vodil učitelj fizike in računalništva, Gregor Nemec.

Utrinke z naših aktivnosti si lahko ogledate v galeriji.

Aktivnosti septembra 2017

S  projektom Popestrimo šolo  v novo šolsko leto

V projektu Popestrimo šolo smo se veselo podali v novo šolsko leto.  Vsako jutro spet potekajo bralne urice za učence od 2. do 5. razreda.  Nadaljujemo tudi z ustvarjanjem različnih izdelkov. Septembra so učenci izdelovali na temo jeseni. V okviru EKO aktivnosti smo pripravili razstavo gob in nabirali jesenske plodove. Pri prepoznavanju gob nam je pomagala učiteljica Lea. Pri tehničnih aktivnostih smo montirali in urejali videoposnetke. Možgane smo ponovno spravili v pogon z miselnimi igrami, začeli smo se učiti in utrjevati znanje.

Fotografije si lahko ogledate v galeriji.