Utrinki - Osnovna šola Grad

Utrinki

Vrtec
TEK PODNEBNE SOLIDARNOSTI

V torek smo v vrtcu izvedli TEK PODNEBNE SOLIDARNOSTI do ljudi v revnejših državah, predvsem v Afriki, ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo. V ta namen smo povabili, da se teka udeleži čim več otrok, staršev, starih staršev, bratov in sester, da smo poskušali preteči čim več krogov (kilometrov). S pretečenimi kilometri vseh udeleženih »tekačev« smo ustvarjali okoli planeta Zemlje KROG SOLIDARNOSTI do ljudi v revnejših državah. Naredili smo 67 kilometrov.
Hvala vsem za sodelovanje!

SONČKOV TEK

V okviru projekta Varno s soncem smo ob svetovnem dnevu Sonca v vrtcu izvedli Sončkov tek.

RAZISKOVANJE

Otroci iz modre igralnice so se takoj po zajtrku odpravili na daljši sprehod do kamnoloma. Med potjo so spoznavali, opazovali in raziskovali živali in rastline. Med našim raziskovanjem so otroke najbolj navdušili polžki in igra s senco.

MALI SONČEK V ZELENI SKUPINI

Preko šolskega leta smo izvajali različne dejavnosti ,ki so zajete v športnem programu Mali sonček.
Pridno smo hodili na pohode, kolesarili in opravili tečaj navajanja na vodo.

SKRB ZA ČEBELE IN DAN ZEMLJE V VRTCU

Ob dnevu zemlje smo poskrbeli za čebelice , posejali medovite rastline, zasadili rože na našo hišico in posadili drevo hrast na igrišču. Poprijeli smo za grablje in metle in si uredili naše igrišče.

SPODBUJAMO PRIJATELJSTVO

V mesecu februarju smo sodelovali pri projektu Spodbujamo prijateljstvo.
Vsak oddelek je izdelal skupni izdelek.

MATERINSKI DAN

Tudi v modri skupini smo mesec marec posvetili spoznavanju naših družin in izdelovanju darila za mamice ob materinskem dnevu. Otroci so pobarvali pisan lonček in posejali semena kreše. Krešo so skrbno zalivali in se veselili njene rasti, da so jo potem podarili svoji mamici.

PUST V VRTCU

ZIMSKE RADOSTI NA SNEGU - MODRA IGRALNICA