Utrinki - Osnovna šola Grad

Utrinki

Vrtec
IZLET V NARAVO

Izkoristili smo topel spomladanski dan in se odpravili na daljši pohod po naši vasi.
Pohod se izvaja v okviru gibalnih dejavnosti za projekt Mali sonček.

PRAVLJIČNE URICE V NAŠEM VRTCU

Za otroke od 3. do 6. leta je OŠ Grad pripravila pravljične urice, ki so potekale v sredo, 19. 2. in v sredo, 26. 2. 2020. Pri prvem srečanju smo ob prebiranju pravljice Mavrična ribica spoznavali, kako dragocene stvari (npr. igrače) deliti s svojimi prijatelji, na koncu so se otroci poigrali z različnimi barvami in svojo mavrično ribico izdelali sami. Pri drugem srečanju smo se ob nagajivem mišku Tipu pogovarjali, če tudi sami kdaj nagajajo. Izdelali smo si lutke mišk in uprizorili igro nagajivih otrok in jeznih staršev. S pravljičnimi uricami in veselim druženjem smo kljub skromni udeležbi popestrili turoben zimski popoldan ter pričarali nasmeške na obrazih otrok.

Katarina Kikec Bokan in Renata Ropoša Januš

PEKLI SMO PUSTNE KROFE

SPET V VRTCU

Po dveh mesecih smo se končno zopet srečali s prijatelji v vrtcu. Preživeli smo zelo zanimiv in lep dan, poln doživetij med igro na svežem zraku.  Veliko smo se pogovarjali o preživetem času doma: kaj smo počeli doma, kako smo se počutili, zakaj smo morali biti doma... Hvala staršem, da so otroke dobro pripravili na ponovni vstop v vrtec, saj so ga vsi otroci preživeli brez večjih težav. Nekaj utrinkov prvega dne si lahko ogledate v GALERIJI:
OGLED PREDSTAVE DOKTOR SREČA

PUSTNO RAJANJE V VRTCU

NAUČILI SMO SE PRAVILNO UMIVATI ZOBKE

VSAK PONEDELJEK SE RAZGIBAVAMO V TELOVADNICI

V MESECU POŽARNE VARNOSTI SO NAS OBISKALI
GASILCI PROSTOVOLJNIH GASILSKIH DRUŠTEV GRAD IN MOTOVILCI

SREČANJE Z DEDKI IN BABICAMI

KOSTANJEV PIKNIK IN GLASBENI DOPOLDAN Z NIKOM

IZDELALI SMO SI LATERNE

OB TEDNU OTROKA SMO SE PODALI NA JESENSKI POHOD

NA OBISKU PRI POLICISTIH

DELAVNICE Z NARAVNIMI MATERIALI

- otrok ustvarja, lepi, posipava, zlaga v zaporedju
- otrok uživa ob likovnem ustvarjanju
- spoznava kako se naravni material lahko uporabi v umetnosti izražanja

PODALI SMO SE NA NJIVO OBIRAT KORUZO

ZAKON O CELOSTNI ZGODNJI OBRAVNAVI PREDŠOLSKIH OTROK S POSEBNIMI POTREBAMI (ZOPOPP)

Spoštovani starši,
januarja se je začel izvajati Zakon o celostni zgodnji obravnavi predšolskih otrok s posebnimi potrebami, ki spreminja sistem nudenja pomoči otrokom, ki imajo primanjkljaje, ovire oz. motnje ali pa otrokom, pri katerih obstajajo rizični dejavniki za to.

Več si lahko preberete v PRILOGI.
VLOGA TA VPIS V VRTEC V ŠOLSKEM LETU 2020/21