ŠOLA V NARAVI – FIESA

Žal je zadnji dan prišel prehitro. Radi bi ostali v Fiesi, ampak pogrešamo vas starše in tudi šolo. Pošiljamo zadnje utrinke iz Fiese. PRIHAJAMOOOO 🙂

 

Četrti dan pa nas je že malo lovila slaba volja. V mislih smo si govorili: “Jutri pa že gremo domov. Saj smo šele prišli!” Seveda se nismo predali. Kljub temu smo preživeli čudovit dan. Spet smo ljubitelji teka dan pričeli s tekom v družbi prvih jutranjih žarkov. Po zajtrku smo se peš odpravili v Portorož. Marsikaj zanimivega smo med potjo doživeli. Po kosilu smo imeli razne delavnice. Med drugim smo kuhali školjke. Verjeli ali ne, skoraj vsem so bile okusne. Seveda, saj je bila glavna kuharica prav naša učenka. Vroče nam je bilo, zato smo se tudi kopali v morju. Prav nič mrzlo nas ni bilo. Ustvarjali smo s kamni, in še in še… Kaj pa je sledilo po večerji, pa ostane naša skrivnost. Izdamo le to, da smo se imeli SUPER! Kmalu se vidimo 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dan smo aktivno pričeli, nekateri z jutranjim tekom, drugi s telovadbo na obali. Nato smo opravili zanimiv orientacijski pohod v bližini CŠOD, malo v hribih, malo ob obali. Delali smo meritve pH, merili temperaturo morja in bližnjega sladkovodnega jezera ter spoznavali značilnosti primorskega kraja. Seveda je bilo najboljše na supih in nočno kopanje. Pošiljamo lepe pozdrave …

 

 

Učiteljice smo ponosne na naše učence.

 

Imamo tudi ekipo jutranjih tekačev, ki se ne da. Že pred 7.00 teče v špico Pirana. Bravo mi!!!

Danes smo se zbudili v tih deževen dan (popolno nasprotje od včeraj), vendar nas to niti malo ni spravilo v slabo voljo. Z dežniki in pelerinami smo se odpravili v Piran, kjer smo si ogledali cerkev sv. Jurija. Zgrajena je beneško-renesančnem slogu, na vrhu zvonika pa kraljuje nadangel Mihael, ki se obrača z vetrom in tako napoveduje vreme. Seveda smo si ogledali tudi Tartinijev trg, ki je dobil ime po slavnem violinistu Giuseppeju Tartiniju. Popoldan je minil ob tihih melodijah dežnih kapljic na delavnicah o morski biologiji in ribolovu.

Prvi dan je bil naravnost s soncem obsijan. “Peljali” smo se s kanuji, spoznavali sredozemske rastline in se družili ter spletali prva prijateljstva z našimi vrstniki iz Osnovne šole Ivanjkovci. Zvečer pa smo se posladkali s sladoledom v Piranu.

Ta vnos je bil objavljen v Nekategorizirano. Zaznamek za trajno povezavo.